Скопје

Тешко повреден 25-годишник: Се судриле возило и мотоцикл

На 05.06.2024 во 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Владимир Полежиновски“ и ул.„Адолф Циборовски“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М.(63) и мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А.(25), двајцата од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток