Свет

13 мртви при судар помеѓу минибус и камион

Најмалку 13 лица го загубија животот, а четири се потешко повредени, при судар помеѓу минибус и камион во централна Русија.

До несреќата дошло кога камионот преминал во спротивната лента и се судрил со минибусот во кој имало 21 патник.

На почеток