Свет

Земјотрес го погоди Призрен

Серија земјотреси во Турција: четири потреси во рок од еден час

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа го погоди Призрен.

Земјотресот е регистриран околу 01:44 часот на длабочина од 5 километри.

Ваквиот земјотрес не предизвикува штети, дури ни во епицентарот, но не потсетува на сеизмолошката активност во Србија.

На почеток