Свет

(Видео) Први снимки од несреќата кај Лазаревац во која автобус излета од патот: Шест лица превезени во Ургентен центар

Малолетник возел автомобил и учествувал во сообраќајна несреќа

На територијата на општина Лазаревац околу 6 часот и 30 минути утринава на патот Аранѓеловачки кај Мали Црљан се случила сообраќајна несреќа кога автобус на превозникот „Ласта“ излетал од патот. Во незгодата шест лица биле прегледани и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во центарот Угрентни.

На социјалните мрежи се појави првото видео од местото на настанот.

Според информациите на Танјуг, бројот на повредени е осум, од кои шест лица се тешко повредени и пренесени во Ургентниот центар во Белград, а две лица се здобиле со полесни повреди.

На почеток