Свет

Хорор во Загреб: Маж се самозапали со бензин пред зградата на хрватската влада

Ужас во Хрватска: 23-годишна девојка со кујнски нож ја нападна нејзината мајка

Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на Марковиот плоштад во Загреб, непознато лице се полило со бензин и се самозапалило, потврдија за Индекс од загрепската полиција.

Според неофицијални информации, маж се самозапалил и се здобил со тешки телесни повреди.

Итната помош веднаш пристигнала на местото на настанот, а мажот бил жив кога започнало лекувањето на повредите.

На почеток