Свет

Нови детали за несреќата во Загреб и сведоштво: ,, Видов човек како истура течност, беше видно вознемирен расеан”

Тешка несреќа во тунел во Хрватска, две лица загинаа, двајца се борат за живот

Околу 9 часот и 40 минути пред зградата на хрватската Влада на Маркова трг, непознат маж се полил со бензин и се запалил.

Како што дознава Јутарњи, повредениот се наоѓа на Клиниката за трауматологија во Драшковиќева. Тој е во тешка состојба и му се заканува живот, а се спроведуваат интензивни мерки за лекување. Лекарите напладне ќе дадат официјална изјава за состојбата на жртвата.

Очевидец за Јутарњи рекол дека видел човек како истура течност во непосредна близина на зградата на Владата и во видно вознемирен.

На почеток