Свет

Седум лица се ранети во пукање во Филаделфија во САД: Меѓу ранетите има тројца тинејџери

Напаѓач во САД убил три жени, па пукал во себе

Седум лица се ранети во пукотница во Филаделфија во американската сојузна држава Пенсилванија и се во стабилна состојба, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека пукањето се случило во средата вечерта и дека меѓу ранетите има тројца тинејџери на возраст од 16, 18 и 19 години.

На местото на настанот не е пронајдено оружје и засега нема уапсени, информираат од полицијата.

Истрагата за пукањето е во тек, пренесе АП.

На почеток