Македонија

Сообраќајка пред Демир Капија: Сообраќајот во целосен прекин

Страшна сообраќајка кај Златибор: мајка и татко загинаа, две девојчиња со повреди пренесени во болница

Несреќа на регионален пат 1102 – село Прждево кон Демр Капија.

Oд 12:10 часот поради сообраќајната незгода, сообраќајот е во целосен прекин во двата правци, известуваат од АМСМ.

На почеток