Македонија

Несреќа на патот Неготино – Демир Капија: се судрија камион “сканија” и автомобил

На 21.06.2024 во 12.00 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на регионалниот пат Неготино – Демир Капија, во близина на село Прждево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „сканија“ со полуприколка „шмитс“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Б.(27) од село Возарци, кавадаречко и патничко возило „фолксваген голф“ со демиркаписки регистарски ознаки, управувано од С.Т.(48) од Демир Капија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.Т., а со телесни повреди се здобил Б.К.(34) од Демир Капија, сопатник во возилото „голф“ констатирани во болниците во Неготино и Кавадарци.

 

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициска станица Неготино.

На почеток