Свет

(Видео) Пожарот во Белград е ставен под контрола, гори кафуле и становите над него

Три лица загинаа во пожар во близина на Москва: меѓу жртвите има и дете

Пожарот што утринава избувна во кафулето во Маршала Толбухин во Нов Белград е ставен под контрола, а повредени нема, јавува репортерот на Танјуг.

Во гаснењето учествувале девет возила со 27 пожарникари, а пожарот избувнал нешто пред шест часот во кафе-барот, а потоа го зафатил и станот на првиот кат кој се наоѓа директно над шанкот.

Чадот стигна и до катовите над првиот кат, а првиот кат беше евакуиран.

На почеток