Медиасет

Трагедија во Грција: Млад фудбалер загина во страшна сообраќајна несреќа

Трагедија во Грција: тригодишно момче се задуши од грозје

Во тешка сообраќајна несреќа загина фудбалерот на Грција Статис Хациламброс.

Овој фудбалер го носеше дресот на Левадијакос, Панелефсинијакос, додека последен тим за кој настапуваше е Елопијакос.

Според неговиот последен клуб, несреќата се случила еден ден пред Хациламброс да наполни 26 години.

Наводно, неговото возило излетало од патот и удрило во маслиново дрво.

Тој забележа седум настапи во елитното ниво на натпреварувањето.

Играше на позицијата лев бек.

На почеток