Македонија

Прегазен 80-годишник, однесен во болница со тешки повреди

На 23.06.2024 во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополчани, прилепско, патничко моторно возило „мазда” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ч.(26) од с.Тополчани, удрило во Р.В.(80) од с.
Тополчани.

На Р.В. во Градската болница во Прилеп и биле констатирани тешки телесни повреди.

На почеток