Македонија

Трагедија во Маврови Анови: Почина 14-годишно момче откако врз него паднал бојлер

Вчера околу 18 часот во Полициско одделение Маврово, Д.Ѓ. (55) пријавила дека нејзиниот малолетен син починал.

Според пријавата малолетникот се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во куќата во населбата Маврови Анови, информираат од СВР Тетово.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

Неофицијално се работи за 14 годишно момче.

На почеток