Македонија

Со возило излетале од патот, тешко повредена 55-годишна жена

Сообраќајна несреќа на патот Велес – с. Извор, сообраќајот блокиран

На 27.06.2024 во 05.17 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп-Битола, пред надвозник за с.Долно Српци, патничко возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(60) од Битола, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.Б.М.(55) од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Битола.

На почеток