Свет

Мотоциклист се приближил до автомобилот и го застрелал возачот: Брутално убиство во Атина, полицијата трага по напаѓачот

Експлозија во близина на Атина: оштетен станбен блок, компании и продавници, полицијата трага по напаѓачот

Еден човек е убиен утрово во северните предградија на Атина, од страна на мотоциклист деока тој бил во автомобилот, соопшти полицијата.

Од полицијата велат дека трагаат по напаѓачот, пренесе Катимерини.

Според првичните податоци, убиецот бил на мотор и дошол до автомобил БМВ и пукал во жртвата најмалку осум пати пред да успее да побегне.

На почеток