Македонија

Приведено лице од тетовско, бил баран со централна потерница

На 03.07.2024 година во 18.00 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле В.С.(28) од тетовско Стримница.

Тој бил баран со централна потерница за издржување на казна затвор во времетраење од две години за сторено кривично дело „нелегално производство и пуштање во промет на наркотични средства, психотропни супстанции и прекурзори“, казниво по член 215 ст.1 од Кривичниот законик.

В.С. е предаден во КПУ Затвор Тетово за издржување на затворската казна.

На почеток