Свет

Го избодел брат му, го обезглавил и му ја фрлил главата од тераса: Хорор во Италија, шокирани мештаните повикале полиција

Драма во Италија: најмалку седум лица се повредени откако бор паднал во паркот на спа центар

Маж (59) од Италија е уапсен откако со нож го избодел својот брат до смрт, му ја отсекол главата и му ја фрлил главата од тераса во провинцијата Беневенто.

Бруталното злосторство се случило во средата вечерта, а шокиран граѓанин повикал полиција да пријави што видел.

Приказната изгледала малку веројатна, но се испоставило дека е сосема реална кога полицијата пристигнала на местото на настанот и го пронашла безживотното тело на 65-годишен маж, избодено неколку пати и обезглавено.

На страшната сцена посведочеле и други локални жители, јавуваат италијанските медиуми.

Осомничениот (59) за свирепо кривично дело се предал без отпор и бил испрашуван во текот на целата ноќ.

Карабинерите ги испрашуваат роднините и познаниците на браќата кои живееле заедно во семејната куќа. Во тек е истрага за реконструкција на мотивот на злосторството.

На почеток