Свет

(Видео) Разнесен банкомат на бензинска пумпа во Загреб

Ноќта околу 3 часот банкомат е разнесен во Нов Загреб.

Експлозијата се случила на авенијата Вечеслав Хољевац, кај бензинската пумпа.

„Според досега собраните информации, непознатиот сторител со неутврдено средство предизвикал експлозија на банкомат. Ќе следи истрага и кривична истрага“, соопшти загрепската полиција.

На почеток