Охрид

Се степале 51-годишен охриѓанец и малолетник: почнале вербално, па размениле боксови

На 07.07.2024 година во 01.05 часот, на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид, се случила вербална расправија помеѓу М.М.(51) и 17 годишно лице, двајцата од Охрид која прераснала во меѓусебна тепачка.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток