Македонија

Две апсења на автопат, но и во Аеродром и Куманово

На 20.07.2022 во 22.40 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Д.(21) од Скопје, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 20.07.2022 во 19.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода А.Т.(20) и М.Н.(18), двајцата од Куманово, затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

На 20.07.2022 во 23.15 часот во тетовско Камењане, на излез од автопатот кон селото, полициски службеници од Полициското одделение Камењане го лишиле од слобода С.У.(23) од тетовски Пирок, затоа што при преглед кај него и во возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 20.07.2022 околу 20.50 часот на автопатот А1, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода А.М.(20) и С.К.(37), двајцата од Велес, бидејќи кај нив било пронајдено пакување со кафеава прашкаста материја. Тие биле приведени во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на случјаот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На почеток