Свет

Заложничка драма во Келн, се слушаат истрели

Заложничка драма е во тек на главната железничка станица во Келн, а според некои информации се слушаат и истрели.

Околу 12:45 часот полицијата добила дојава дека напаѓач зел заложници и се забаракадирал во амбулантата или во ресторан на станицата.

Според полициски информации, напаѓачот има еден заложник.

Полицијата го опколи целото подрачје.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток