Македонија

Тетовецот кој вчера си ја уби сопругата фатен во Гајре

Во селото Гајре вечерва полициски службеници од Тетово го приведоа А.К. (53), осомничен дека вчера во село Мала Речица со пиштол ја убил неговата сопруга Х.К. (52).

Убиството се случило вчера во куќата на двајцата сопружници на улицата „Љуботенска“ во тетовската приградска населба Мала Речица. По застрелувањето на сопругата тетовецот излегол од куќата по што пукал и кон такси возило, но никого не погодил и избегал.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток