Видео и Фото

ВИДЕО: Снимки од атентатот на Глигоров и несреќата на Трајковски во реклами за референдумот

Видео-спотовите платени од Собранието за референдумот на 30-септември имаат инсерти од авионската несреќа на експретседател на државата Борис Трајковски и атентатот на експретседателот Киро Глигоров. Спотовите кои се дел од кампањата на Собранието и Владата, всушност имаат за цел да ги убедат граѓаните да излезат на референдумот и да гласаат.
Најголем дел од коментарите на видеото се полни со прашања за поврзаноста на проблемот со името и настаните прикажани на видеото.
Идејата е да се прикаже како Македонија созревала од независноста до сега.

Ти одлучуваш! #ИзлезиЗА

Да не чекаме уште 27 години… Ти одлучуваш! #ИзлезиЗА

Posted by Zoran Zaev on Sunday, September 23, 2018

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток