Македонија

Рама: Честитки до Заев и до сите оние што се бореа за овој историски момент

По завршувањето на собраниската седница каде со 80 гласа „За“ се изгласа одлуката за пристапување кон уставните измени, албанскиот премиер Еди Рама напиша статус на својот твитер-профил.

„Среќен роденден, Република Северна Македонија. Честитки до Зоран Заев и до сите оние што се бореа за овој историски момент“, напиша Рама на својот твитер-профил.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток