Македонија

Доналд Туск упати честитка за уставните измени преку порака на македонски јазик

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, преку порака на македонски јазик на социјалната мрежа „Твитер“ упати честитка за успешното изгласување на уставните измени во македонското Собрание

„Еден глас, еден голем чекор поблиску до заземањето на местото што ви припаѓа во нашата трансатлантска заедница“,  порача Туск на својот профил на „Твитер“.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток