Свет

Нова страшна несреќа на местото каде изгоре автобусот во Србија: Се враќале од погреб па се судриле

По страшната несреќа која се случи во Србија на патот Куршумлија-Прокупље, кога изгоре автобус во директен судар при што возачот и на автобусот и на камионот изгореа заедно со три патници, се случи нова страшна несреќа.

Двајца се тешко повредени при судар на две возила, несреќа која се случила вчера попладне во Куршумлија.

Едниот автомобил бил со српски, другиот со странски регистарски таблички, а едниот се враќал од погреб.

Повредени се неколку лица и итно биле пренесени во болница.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток