пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Антиќ е новиот претседател на КФМ

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија.

Антиќ на денешното Изборно собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен кандидат.

„Со одличен тим, добра стратегија и добра програма се надевам дека постепено ќе ја вратиме кошарката каде што заслужува. Во управниот одбор ќе вклучиме луѓе од бизнис секторот, професионалци, од спортскиот дел и сите заедно да работиме за доброто на кошарката“, изјави Антиќ

Оваа функција досега ја вршеше Петар Наумоски.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close