чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Сен Тропе – медитерански рај на кој никој не може да му одолее

Добра вест за љубителите на велосипедизмот е тоа што самиот град и околните места можете да ги посетите со велосипед. Спектакуларните ридови нудат фантастичен поглед на лозјата, луксузните вили, нудат единствено искуство. „Приморски пат“ пак е пешачка патека која почнува и се завршува во Сен Тропе, долга е неколку километри и тешко дека можете да се изгубите ако ја следите.

Рондини е најдобрата продавница за рачно изработени сандали, која не смеете да ја пропуштите. Осумдесете години семејството Родини, ги создавало легендарните кожни сандали, а воедно тоа била првиот дуќан за обувки во Сен Тропе. Оваа продавница постои и денес и произведува сандали кои привлекуваат купувачи од целиот свет. Отворена е во 1927 години со единствениот модел, а потоа тоа се преточи во успешен бизнис и мноштво модели. Од овде купувала и легендарната Марлен Дитрих.
Списокот на убавини што можете да ги видите во Сен Тропе е долг, но она што е сигурно е дека овој медитерански рај нема да ве остави рамнодушни.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close