чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

„Метлата“ нема да ги допре министрите на ДУИ

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, истовремено и вицепремиер во Владата, за ТВ21 рече дека ДУИ ги дефинирала имињата на министрите кои ќе бидат опфатени со реконструкција на владиниот кабинет. Запрашан колку министри на ДУИ ќе бидат сменети, Османи одговори:

-Колку министри на ДУИ можат да бидат сменети? Јас мислам дека многу наскоро треба да има пополнување на Министерството за политички систем, што подразбира некаков вид рокада за да се пополни тоа место или евентуално да се пополни местото кое ќе биде ослободено. Ова значи дека ќе бидат пополнети две места, од кои едното ќе биде само рокада.“, рече Османи.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close