fbpx
чет. Мар 4th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Времето денеска претпладне сонце, попладне дожд

Времето денеска претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ=8

За утре метеоролозите најавуваат претпладне сончево, oколу пладне и попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално во источните делови ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на невреме. УВ=8

Напишете коментар