Спорт

(ВИДЕО)Каде ќе ја продолжи кариерата Каваи Ленард

Џален Роуз поранешниот НБА кошаркар вели дека Каваи Ленард  повторно ќе соработува со Торонто со нов две годишен договор .

Image result for kawhi leonard

Каваи Ленард е еден од најкорисните кошаркари во финалето со Голден Стејт кој сега е  слободен играч, а се  споменуваше дека тој ќе заминува во Лос Анџелес каде ќе потпише за еден од нив Лејкерс или Клиперс .

Роуз тврди дека разговарал со многу луѓе дека најголема е веројатноста дека повторно ќе се врати во Торонто .

 

 

Најчитани

To Top
Close