вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО)Каде ќе ја продолжи кариерата Каваи Ленард

Џален Роуз поранешниот НБА кошаркар вели дека Каваи Ленард  повторно ќе соработува со Торонто со нов две годишен договор .

Image result for kawhi leonard

Каваи Ленард е еден од најкорисните кошаркари во финалето со Голден Стејт кој сега е  слободен играч, а се  споменуваше дека тој ќе заминува во Лос Анџелес каде ќе потпише за еден од нив Лејкерс или Клиперс .

Роуз тврди дека разговарал со многу луѓе дека најголема е веројатноста дека повторно ќе се врати во Торонто .

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close