вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Македонија е трета ракометна сила во Европа

 

Национален спорт на Македонија. Доказ за тоа што стигна и од ЕХФ откако нашиот ракомет е како трета сила во Европа.

Image result for ВАРДАР РАКОМЕТАРИ

Сето ова доаѓа од Вардар кој по вторпат е европски шампион  во само три години, а три пати настапи на ф4 турнирот во Келн 

Високиот ранк е поради Металург кој беше учесник во ЛШ.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close