пет. Дек 13th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Полицијата во домот на кумановец пронашла марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(31) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 18.03.2019 година во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com