вто. Ное 12th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кај Прилепчанец пронајдени алатки за брави, кутија со алати за отворање брави, десет клучеви за брави

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава  против Д.С.(34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,изработување и набавување оружје и средства наменети за извршување на кривично дело“.

На 05.10.2018 година во Прилеп, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле 18 метални алатки за брави, кутија со алати за отворање брави, десет клучеви за брави – т.н. „чешли“, повеќе видови на клучеви и повеќе видови на алуминиумски фолии.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close