fbpx
саб. Јул 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес со јачина од 5.1 степени според рихтер, со епицентар во градот Кожани во Грција денеска нешто пред 13 часот беше почувствуван и во Македонија.

Најповеќе почувствуван е во Битола, кој се наоѓа на 50-тина километри од границата.

Епицентарот е на длабочина од 2km.