вто. Дек 3rd, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

УХМР со предупредување: Има услови за невреме со град и силен ветер

Управата за хидрометеоролошки работи објави предупредување за невреме денеска попладне.

-Попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер, се вели во предупредувањето.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com