пон. Фев 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Брена го повтори спектаклот од пред 30 год – со хеликоптер се спушти меѓу публиката на концерт

Една од најголемите музички ѕвезди на Балканот, Лепа Брена (58), направи спектакл пред околу 10.000 луѓе минатиот петок во Требиње! Таа како пред  30 години на концерт во Софија, повторно на концертот слета со хеликоптер.

Покрај добрите песни и безвременските хитови кои ги уживаат сите генерации, кои хорски се пееја низ целиот концерт, фолк дивата и направи на публиката атракција со тоа што слета со хеликоптер, исто како во Софија пред повеќе од три децении.

За атракцијата да биде уште поголема, Брена во хеликоптерот ја возеше жена, Тамара Бодирога. Тамара е сопруга на Родољуб Драшковиќ, која е сопственик на величествената зграда Град Сонце, како и на хеликоптер од каде Брена го гледаше Дучиќ од воздух.

Брена некогаш: