чет. Фев 20th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(Видео) Путин му купи сладолед на Ердоган

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган доби сладолед од неговиот руски колега, Владимир Путин, за време на посетата во Русија, пренесе „Гардијан“.

– Ќе платиш ли и за мене?, го праша Ердоган рускиот претседател.

– Секако ти си мој гостин, одговори Путин.