пон. Фев 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведена 50 годишна жана, полицијата при претрес пронашла прашкаста материја

На 10.09.2019 во Полициската станица станица Гази Баба била приведена Д.С.(50) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во периодот од 22.30 до 23.30 часот, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на пријавената во населбата Ќерамидница, при што пронашлеи одзеле прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.