саб. Фев 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во „фолксваген шаран“пронајдени необележани дабови дрва и марихуана

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Н.Е.(28), И.К.(28) и Д.Ј.(42), сите од с.Бучим, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „прикривање“ и „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 15.01.2019 на бул.„Александар Македонски“ во Радовиш, полициски службеници при преглед на патничко моторно возило „фолксваген шаран“, управувано од првопријавениот, а во кое второ и третопријавениот биле сопатници,  пронашле и одзеле необележани дабови дрва и марихуана.