fbpx
саб. Авг 8th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Чешка го ратификуваше протоколот за прием на Македонија во НАТО

Чешкиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Информацијата преку својот „фејсбук“ профил ја сподели и генералниот секретар на владејачката СДСМ, Љупчо Николовски.

Добри вести денеска стигнаа од Република Чешка. Парламентот на Република Чешка, гласаше „за“ и го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија, во #НАТО!#WeAreNATO

Geplaatst door Ljupcho Nikolovski op Donderdag 12 september 2019