Скопје

Пожар во затворот Идризово

Во затворот Идризово во приемното одделение, попладнево околу 14 часот избувна пожар.

Пожарот ја зафатил кровната конструкција, а се смета дека истиот настанал поради застарената електрична инсталација.

Во пожарот нема повредени лица. Противпожарната единица интервенирала со 5 возила.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток