fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Георгиевски: Усеини ми бараше локација за базата, му кажав дека не сум агенција за недвижнини

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски во интервју за „А1он“ вели дека нема место за калкулации и сите дивоизградени објекти ќе бидат отстранети. Тој рече дека сите мора да сфатат дека времето на урбанистички хаос полека завршува.

Георгиевски во интервјуто кажа дека поднел и кривична пријава против советникот во општината од ДУИ, Нефи Усеини, за дивоизградената пицерија кај Чинарот.

Целосно интервјуто А1он ќе го објави утре во 12 часот.