сре. Дек 4th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски: Горд сум што ВМРО ДПМНЕ  не учествуваше во операцијата на продавање и распродажба на идентитетот на македонската држава

Јас се чувствувам горд што ВМРО ДПМНЕ  не учествуваше во операцијата на продавање и распродажба на идентитетот на македонскиот народ и македонската држава, напиша предмалку на својот Твитер профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. .

Тој во друг пост на Твитер се осврна и на препораките на Венециската комисија: „Предупредувавме дека после разгледувањето на предметот за Законот за јазици од страна на Венецијанската комисија, истиот ќе претрпи реперкусии, како и сите предмети кои се разгледуваат во судот во Стразбур“.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com