саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Неисправна плинска боца предизвока пожар во Охрид, оштетен и соседниот стан

На 11.10.2019 околу 16,00 часот, во стан на булевар „Туристичка“ во Охрид, поради неисправна плинска боца, настанал пожар, во кој, К.С.(71) од Охрид се здобила со изгореници на десната рака.Пожарот, предизвикал оштетување и на соседниот стан, сопственост на С.П. од Охрид. Интервенирала Територијалната противпожарна единица која го изгасила пожарот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close