fbpx
пон. Мај 25th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Изгоре „корвета“ во гаража

На 12.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Тумбара“ при што изгорело и возило „корвета“, сопственост на А.З(34) што било паркирано во гаражата. Увид се врши.