Видео и Фото

(ВИДЕО) Мигранти од Сирија украле автобус, па удриле во полициско возило

Хрватската полиција денес привела двајца мигранти од Сирија поради кражба на автобус. Полицијата соопштила дека во текот на утринските часови во Плашин Поток е украден автобус.

Откога биле забележани од полицијата, мигрантите започнале да бегаат, но по десетина километри застанале. Од автобусот искочиле две лица кои пробале да избегаат, но нивниот обид бил неуспешен. Автобусот започнал да се движи во рикверц, по што удрил во полициското возило, но никој не е повреден.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток