Македонија

ФОТО: Катица Јанева маскирана беше пренесена во домашен притвор

Екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева попладнево од притворот во Шутка, беше спроведена во домашен притвор.

„Фатете ме за двете раце“, им рече Јанева на полицајците.

Јанева  покриено лице и со капа на главата ги одбегна новинарите и замина во станот на нејзиниот син во Центар.

Јанева е третоосомничена во случајот „Рекет“, а денеска Апелација донесе одлука да и биде укинат притворот и заеменет со куќен притвор.

На почеток