Спорт

ВИДЕО: Интер го најави кам-бекот во Лигата на шампионите со феноменалниот гол на Пандев

По неколку лоши сезони во домашното првенство, Интер во месец мај во директна пресметка со Лацио за четвртото место обезбеди пласман во Лигата на шампионите, натпреварување чиј старт сега со големо нетрпение го очекуваат големите фанови на клубот од Милано.

Back to the Champions League! 🌟Pandev vs. Bayern Munich ⚽️What a comeback! Tell us your reaction to this goal 🤩👇

Posted by Inter on Friday, September 14, 2018

Интер се најде во навистина тешка група и за противници во првата фаза ќе ги има Барселона и Тотенхем, но сепак тоа не го обесхрабрува Италијанците кои сега на навистина интересен начин го најавија новото учество на тимот во најелитното натпреварурвање.

Италијанскиот тим во вторник ќе ги одмери силите со Тотенхем, а официјалниот Фејсбук профил на Интер го прослави враќањето во Лигата на шампионите со потсетник на клучниот гол на нашиот Горан Пандев против Баерн Минхен во победата на Италијанците од 2:3.

– Назад во Лигата на шампионите! Пандев против Баерн Минхен. Каков кам-бек, – гласи објавата на Интер.

Извор: Дерби

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток