fbpx
пет. Авг 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пратениците конечно се сложија за едно прашање – нема апанажа за Катица Јанева

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го отфрли барањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за добивање апанажа.

На седницата беше констатирано од формално правен аспект дека не постојат причини за прифаќање на барањето бидејќи таа не е избрана од Собранието.

Пратениците, исто така, дебатираа и за, како што посочија „дрскоста Јанева да побара ваков надоместок од Собранието“.

фото: Архива